HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Bílá zrcadla a mnohem více v DSC Gallery!

13. 2. 2023

V renomované pražské galerii DSC Gallery, která sídlí v Dlouhé ulici, právě probíhá výstava nazvaná Bílá zrcadla - Viktor Pivovarov, Pavel Pepperstein.

Jak již z názvu výstavy vyplývá, jedná se o výstavu dvou malířů ruského původu, Viktora Pivovarova a jeho syna - výtvarníka Pavla Peppersteina, přičemž hlavní pozornost je věnována právě tvorbě Viktora Pivovarova. Výstava je unikátním tím, že tito dva umělci - otec a syn vystavují v Praze společně zcela poprvé.

Viktor Pivovarov vystavuje v DSC Gallery mimo jiné obrazy z cyklu Bílá zrcadla, jedná se o nový cyklus, který umělec dokončil v loňském roce a pro veřejnost a milovníky umění je ke zhlédnutí zcela poprvé. Tento cyklus obsahuje podobné náměty jako Pivovarova starší díla, jedná se o figurální motivy, který jsou doplněny o geometrickou abstrakci. Zajímavá je barevnost děl z tohoto cyklu, malíř u nich pracuje pouze s černobílou paletou, což je pro něj úplnou novinkou, jelikož černobílé obrazy do této doby nevytvářel.

Výstava je doplněna o práce jeho syna Pavla Peppersteina, kde k nejzajímavějším dílům patří jeho kresby pocházející z roku 1980, jedná se o album kreseb, které daroval svému otci. Mimo to je na výstavě možné vidět i pár Peppersteinových maleb.

Viktor Pivovarov je ruský výtvarník, který se narodil v roce 1937 v Moskvě, od roku 1982 však žije v Praze. Pivovarov patří mezi významné představitele moskevské konceptuální školy, jejíž ideou bylo reflektování vlivu ideologie na způsob života. Mimo malířskou tvorbu se Pivovarov věnuje i psaní knih, například v roce 2018 vyšla jeho autobiografická kniha Zamilovaný agent.

Pavel Pepperstein patří mezi mezinárodně uznávané spisovatele a výtvarníky, rovněž je kritikem a teoretikem umění.

Výstavu je možné navštívit do 10.3. 2023, přičemž tato zcela jistě stojí za návštěvu!


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram