HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Bubliny dorazily do hlavní moravské metropole!

10. 12. 2021 (Aktualizováno: 14. 1. 2022)

Nově otevřená galerie Kalina Gallery, která se nachází v Brně, si připravila pro návštěvníky velmi lukrativní výstavu, která by neměla ujít žádnému milovníkovi umění. Galerie vystavuje díla světově uznávaného umělce, pocházejícího z České republiky, tím je Jiří Georg Dokoupil. Jsou zde prezentovány jeho dnes již ikonické tzv. bublinové obrazy, které pocházejí z posledních 30 let Dokoupilovy tvorby. Za zmínku stojí i samotný vznik těchto děl. Bublinové obrazy vznikají praskáním mýdlových bublin s kovovými pigmenty nebo diamantovým prachem přímo na plátně.

Jiří Georg Dokoupil, současný český umělec, který dosáhl světového renomé. Ve svých 14 letech emigroval s rodiči do Německa. Zde se začal zajímat o výtvarné umění a postupně se zařadil k místním uznávaným představitelům tzv. neoexpresionismu. Také se vydal na studia do USA, konkrétně do New Yorku, zde setkal například s Andy Warholem či Jean-Michaelem Basquiatem. Německu stál u zrodu dvou uměleckých skupin, Mülheimer Freiheit a Junge Wilde.

Přelomový byl pro Dokoupila rok 1982. V tomto roce umělec vystavoval na přehlídce Dokumenta v Kasselu, zde získal mezinárodní pozornost. Ke konci 80. let začal Dokoupil propagovat novou techniku malby, kterou nazval „kouřová malba“. Obecně můžeme říci, že umělec je mistrem nových technik a stylů.

Dokoupilovo dílo je zastoupeno v řadě prestižních galeriích a také v soukromých sbírkách takřka po celém světě. Jeho tvorba je vyhledávaná mezi investory a sběrateli umění. O čemž svědčí i jeho poslední aukční úspěch na českém trhu. V listopadové aukci společnosti Adolf Loos Apartment and Gallery padl autorský rekord malíře. Dokoupilova signifikantní práce tzv. bubliny se prodala za 2.420.000 Kč.  HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram