HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Česko-rumunské setkání v DSC Gallery!

14. 3. 2022 Aktualizováno (22. 4. 2022)  

V renomované pražské soukromé galerii DSC Gallery, která sídlí v Dlouhé ulici, aktuálně probíhá výstava dvou pozoruhodných současných umělců.

Prvním z nich je rumunský malíř žijící a tvořící v Berlíně Norbert Stefan. Typické pro jeho tvorbu je propojování starých technologických postupů a nepředvídatelnost konečného výsledku. Na výstavě v DSC Gallery jsou prezentovány Stefanovy malby, ve kterých umělec často využívá speciální techniky tzv. dekalkomanie. Jedná se o metodu, která byla v minulosti velmi oblíbená mezi surrealisty. Tato metoda pracuje s obtiskem – tiskem, v případě Nortberta Stefana na plátno. Mladý umělec má svůj charakteristický dynamický výtvarný přednes, který vychází z abstrakce, přičemž v jeho díle nalezneme mnohé náměty. Řada jeho obrazů nám může připomínat přírodní úkazy, vesmír, rostlinstvo či shluky hvězd.

Druhým umělcem, jenž aktuálně vystavuje v této galerii, je Matouš Háša. Jedná se o českého mladého sochaře, který ve své tvorbě klade důraz na kontrast mezi tradičním a současným. Signifikantní pro jeho tvorbu je práce s šokem. Své sochy vytváří po vzoru starých mistrů, jinými slovy řečeno, své sochy tesá z mramoru, konkrétně z carrarského mramoru. Témata pro své sochy čerpá jak z antické tradice, tak z tradice renesanční či barokní, ale propůjčuje jim nová gesta a přidává nové „rebelující“ atributy, čímž i reaguje na lokální a globální společenské a politické jevy.

Výstavu MATOUŠ HÁŠA & NORBERT STEFAN – ANTICON je možné v DSC Gallery 
navštívit do 1. dubna 2022.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram