HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Exkluzivní sbírka na prodej

26. 9. 2022

Světově proslulá aukční síň Christie's, konkrétně její pobočka v New Yorku, si na letošní listopad připravila „aukci roku“. Bude se jednat o aukci výtvarného umění, která nabídne přes 150 uměleckých děl, což samo o sobě není nic neobvyklého, avšak v tomto případě se jedná o exkluzivní díla od těch nejvýznamnějších umělců, která mají velice lukrativní provenienci. Veškeré nabízené položky totiž pocházejí ze sbírky dnes již zesnulého matematika, podnikatele, filantropa a spoluzakladatele společnosti Microsoft, Paula Allena.

Aukční katalog sice nebyl dosud zveřejněn, nicméně i přesto si můžeme největší „highlighty“ Allenovy sbírky představit již nyní. Zájemci budou mít možnost dražit například dále uvedená umělecká díla. Velkým tahákem bude zcela jistě olej na plátně Mateřství II od Paula Gauguina, dále obraz Hora svatého Viktora od Paula Cézanna či Březový háj od Gustava Klimta. Dále aukce zcela jistě nabídne koláž na plátně Small False Start od Jaspera Johnse a olej a plátně od Gerharda Richtera, který nese označení Tryskáč.

Již z tohoto skromného výčtu děl je jasné, že se máme na co těšit. Dle odhadů aukční síně Christie`s se předpokládá, že tato aukce vynese okolo jedné miliardy dolarů. Uvidíme, zda se tyto odhady naplní, nebo zda skutečný výnos aukce předběžná očekávání překoná.

Aukce se bude konat v New Yorku ve dnech 9. a 10. listopadu 2022.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram