HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Jakub Špaňhel ve SmetanaQ Gallery

13. 3. 2023

V soukromé galerii SmetanaQ sídlící na Smetanově nábřeží v Praze právě probíhá nová výstava. Jedná se o výstavu českého renomovaného malíře Jakuba Špaňhela, která nese název Oblaka pod zlatými hvězdami. Výtvarník na výstavě představuje různé polohy své tvorby od tzv. „válečkových“ obrazů přes lustry až po motýly, přičemž tato díla pocházejí z jeho předchozí tvorby. Výstava je dále doplněna o dvě monumentální plátna, která Jakub Špaňhel vytvořil přímo pro tuto výstavu ve SmetanaQ Gallery.

Malíř Jakub Špaňhel patří k uznávaným a současně u sběratelů k nejvyhledávanějším tuzemským současným výtvarníkům. V letech 1995 až 2002 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech Milana Knížáka a Jiřího Davida. Již za svých studií byl Jakub Špaňhel považován za velký talent českého výtvarného umění, přičemž tento předpoklad autor svou dosavadní tvorbou bezesporu naplnil. Během studia na pražské Akademii se začal objevovat na významných výstavách, jako byla například výstava Nejmladší v roce 2003 či o rok později se účastnil výstavy Perfect tence.

Špaňhelův malířský rukopis je uvolněný a osciluje mezi abstrakcí a expresionismem, avšak stále se jedná o předmětnou malbu, která díky jeho originálnímu rukopisu v redukované formě dává jedinečným způsobem vyniknout podstatě vyobrazených věcí na plátně. Pro své obrazy čerpá náměty z života, nejčastěji se v jeho díle objevují lustry, které sám i sbírá, květiny, čerpací stanice, významná města z celého světa a jejich signifikantní budovy či architektonické části a také interiéry katedrál.

Výstavu Oblaka pod zlatými hvězdami je možné navštívit až do 4. června tohoto roku.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram