HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Kde stromy rostou z nebe? Na Kampě!

3. 5. 2023

Od 1. dubna probíhá v Museu Kampa v Praze pozoruhodná výstava s názvem Rony Plesl: Stromy rostou z nebe. Jak je již ze samotného názvu výstavy patrné, tato je věnována dílu předního českého a mezinárodně oceňovaného tvůrce v oblasti skleněné plastiky, kterým je Rony Plesl.

Organizátoři výstavu rozdělili do dvou celků. První představuje stejnojmennou skleněnou instalaci, jež byla v minulém roce součástí přehlídky současného umění Biennale Art v italských Benátkách, kde tato instalace byla umístěna v renesančním kostele Santa Maria della Visitazione. Pleslova benátská instalace představovala světovou premiéru unikátní technologie tavení skla, jež dovoluje vytvořit plastiku ze skla prakticky bez omezení. Konkrétně se jedná o čtyři kmeny utavené z křišťálového a uranového skla s výrazným reliéfem, jež se na určitých místech přetváří v postavy. Pro zajímavost dodáváme, že na toto fascinující umělecké dílo bylo použito celkem zhruba 3,5 tuny skla. Druhá část výstavy je zaměřena na nejaktuálnější tvůrčí polohy tohoto uznávaného umělce. Opět se jedná o objekty vytvořené v médiu skla, které jsou však intimnějšího charakteru. Tyto skleněné objekty mají tvary divokých růží, ostrých trnů či řemeslných nástrojů, jako je například obyčejné kladivo. Další novum této výstavy jsou kresby, o které je výstava doplněna. Jedná se o zcela první prezentaci Pleslových kreseb široké veřejnosti, které se se skleněnými objekty dokonale doplňují a vedou spolu jakýsi pomyslný dialog.

Tato výstava je velmi zajímavá a neměla by uniknout pozornosti zájemců a sběratelů umění, zvláště pak těch, kteří si oblíbili současné umění ze skla.

Výstavu je možné navštívit do 2. července 2023.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram