HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Kokolia v rodném městě!

21. 2. 2023

Galerie Kalina Gallery, která se nachází v Brně, si pro své návštěvníky připravila další velmi zajímavou výstavu, která by neměla ujít pozornosti žádnému milovníkovi či sběrateli moderního umění. Galerie vystavuje díla českého uznávaného umělce, kterým je Vladimír Kokolia. Na výstavě nazvané Vladimír Kokolia - Obrazně řečeno jsou prezentována umělcova starší díla pocházející z 80. let minulého století, ale také díla vytvořená okolo roku 2000 a rovněž jeho nejnovější tvorba. Návštěvník si tak může udělat pěkný obrázek o vývoji tvorby Vladimíra Kokolii. Je pozoruhodné, kolik autorovýchděl různých velikostních formátů a různých období vzniku se v rámci této výstavy pořádající galerii podařilo nashromáždit.

Vladimír Kokolia se narodil 27. listopadu 1956 v Brně. Patří k výrazným současným tuzemským výtvarníkům. Mimo výtvarnou činnost se věnuje i hudební a literární činnostia je také profesorem na Akademii výtvarných umění v Praze, kde vede ateliér Grafika II. Samotná tvorba Vladimíra Kokolii je velmi různorodá, výtvarník je tvůrcem se širokým záběrem malířských i grafických technik. Jeho tvorba je námětově velmi pestrá, od figurativní přes krajiny, objekty až po abstrakci. I přes tuto námětovou různorodost obrazy Vladimíra Kokolii jedno spojuje, a tím je snaha o průnik do podstaty světa, jenž umělce obklopuje.

Umělcova tvorba je vyhledávána i mezi investory a sběrateli umění, o čemž svědčí i jeho poslední aukční úspěchy na českém aukčním trhu. Obrazy Vladimíra Kokolii se na trhu objevují velmi zřídka a pokud se tak již stane, jejich konečná cena oproti ceně vyvolávací raketově vzroste směrem nahoru. Kokoliův dosavadní tuzemský aukční rekord padl 28. 3. 2023, kdy se jeho velkoformátový olej na plátně s názvem Eva v aukční síni 1.Art Consulting vydražil za 2.350.000 Kč (bez aukční přirážky, která činila 18 %).

Brněnskou výstavu je možné navštívit do 16. dubna 2023.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram