HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Marek Číhal v Hluboké nad Vltavou!

9. 3. 2022 

Marek Číhal je současný český umělec tvořící v Praze, který vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění v ateliéru Vladimíra Skrepla. Své zkušenosti si malíř doplnil i studiem v zahraničí, a to na Universität der Künste Berlin, kde studoval v ateliéru Thomase Zippa. Číhal ve svém díle propojuje různé umělecké žánry, avšak nejbližší je mu expresionismus a neoexpresionismus, který se odráží zejména v jeho uměleckém přednesu a také v barevnosti děl. Malíř používá výrazné, někdy až neonové barvy, které se nebojí různě kombinovat, a ty posléze ve finálním díle vytváří pozoruhodné barevné kontrasty. Co se týče námětů děl, zde umělec čerpá ze současnosti, ale rovněž jej inspirují díla starých mistrů.

Umělec se nevěnuje pouze malbě a kresbě, ale také integrálně zapojuje malbu do architektury, k čemuž využívá nejen samotnou malbu, ale například skleněné neonové trubice. V roce 2010 navázal Marek Číhal spolupráci s architektem Václavem Hlaváčkem a hned v roce 2011 společně uskutečnili první Číhalovu realizaci v architektuře. Jednalo se o monumentální (10 metrovou) kresbu do betonu, jež se nachází v Ostravě v IQ OfficeParku.

Za svou dosavadní tvorbu obdržel umělec řadu prestižních ocenění. Například v roce 2013 se stal zcela prvním laureátem Ceny výtvarné naděje Jana Světlíka. Tvorba Marka Číhala stojí zcela jistě za pozornost a neměla by ujít žádnému milovníku umění. Číhalova tvorba by rovněž neměla uniknout sběratelům a investorům do umění.

Alšova jihočeská galerie, která sídlí v Hluboké nad Vltavou, toho času připravila výstavu tohoto úspěšného českého umělce. Výstava nese označení Marek Číhal Imperiál a potrvá do 5.6. 2022.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram