HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Oslava Slovanů a ženské krásy ve Valdštejnské jízdárně

29. 8. 2022

Ve Valdštejnské jízdárně v Praze aktuálně probíhá výstava, která věnuje pozornost původem tuzemskému, avšak co do věhlasu světově proslulému a uznávanému umělci, kterým je (celým jménem řečeno) Alfons Maria Mucha. Výstava nese pojmenování Mucha, rodinná sbírka a představuje tvorbu Alfonse Muchy tak, jak doposud ještě nebyla prezentována. Cílem pořadatelů je představit Muchu jako všestranného umělce, a to nejen prostřednictvím jeho maleb, ale i pomocí jeho šperků a jiných předmětů užitého umění, soch i fotografií. Mucha je zde představen nejen jako malíř, ale i jako filozof, mystik a humanista.

Výstava ukazuje na všechny důležité mezníky a etapy v Muchově životě a tvorbě. Pozornost je tak věnována například malířovu dětství na jižní Moravě, jeho přátelství s Paulem Gauguinem a Augustem Rodinem, dále jeho tzv. pařížskému období ve Francii a pobytu v Americe. Je samozřejmé, že výstava věnuje pozornost i monumentální Slovanské epopeji, kterou Mucha považoval za své životní dílo. Vyhnout se tomuto zásadnímu milníku v Muchově tvorbě není možné.

Vystavené exponáty – díla pocházejí z rodinné sbírky Alfonse Muchy. Návštěvníci zde mohou spatřit více než 200 děl, přičemž některé zde vystavené originály jsou veřejnosti představeny vůbec poprvé.

Pozoruhodnou výstavu s názvem Mucha, rodinná sbírka je možné navštívit do 31. října 2022.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram