HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Premiéra Hildebrandta v Kunsthalle!

19. 10. 2022

Kunsthalle Praha zahájila program samostatných výstav současných – žijících umělkyň a umělců výstavou současného německého umělce Gregora Hildebrandta. Výstava je nazvána Eye and the Years are Behind Us (Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta). Jedná se o dosud největší přehlídku děl tohoto německého umělce na světě a také o Hildebrandtovu první samostatnou výstavu v České republice.

Jedná se o rozsáhlou retrospektivní výstavu, jež představuje jednak Hildebrandtova ikonická díla, avšak i jeho méně známé práce. Na výstavě nechybí například nadrozměrné šachové figury či monumentální instalace v podobě černé opony ze starých VHS pásek. Několik děl umělec vytvořil speciálně pro Kunsthalle Praha.

Cílem výstavy je zcela poprvé představit tuzemskému publiku dílo tohoto umělce a odhalit výtvarníkův komplexní analogový vesmír obývaný obrazy z vinylů a starých audiokazet kazet. 

Výstavu Eye and the Years are Behind Us (Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta) je možné navštívit do 13. února 2023.

Závěrem ještě pár slov o autorovi. Gregor Hildebrandt se narodil v roce 1974 v Německu. Postupem času se stal etablovaným výtvarníkem na evropské umělecké scéně. V roce 2015 se stal profesorem malby a grafiky na Akademii výtvarných umění v Mnichově. Přes 20 let pracuje s analogovými nosiči zvuku, jeho výtvory tak přestavují postindustriální kulturu, která zahrnuje netradiční sochy, monumentální instalace a obrazy vytvořené z lisovaných vinylových desek nebo ze zachovaných audiokazet.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram