HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Rony Ples září v Benátkách!

4. 5. 2022

Každé dva roky v italských Benátkách probíhá tzv. Benátské bienále (La Biennale Arte di Venezia), čili mezinárodní výstava současného umění. Letos se jedná o 59. Benátské bienále, jež započalo ke konci dubna a potrvá do 27. listopadu tohoto roku.

Své zastoupení zde má i Česká republika, konktrétně zde vystavuje přední a mezinárodně uznávaný umělec Rony Plesl, jenž se věnuje tvorbě skleněných plastik – soch. Široké veřejnosti je znám mimo jiné díky návrhu a následné realizaci sošek pro ceny Českého lva.

V Benátkách se Rony Plesl prezentuje svou skleněnou instalací nazvanou Stromy rostou z nebe, které je umístěna v renesančním kostele Santa Maria della Visitazione. Umělec si tento kostel vybral sám, jelikož dokonale propojuje renesanční prostor se vznešeností křišťálové plastiky. Díky tomuto propojení se autor navrací k otázkám o podstatě lidské existence. Pleslova benátská instalace dále představuje světovou premiéru unikátní technologie tavení skla, jež dovoluje vytvořit plastiku ze skla prakticky bez omezení. Konkrétně se jedná o čtyři kmeny utavené z křišťálového a uranového skla s výrazným reliéfem, jenž se na určitých místech přetváří v postavy. Pro zajímavost dodáváme, že na toto fascinující umělecké dílo bylo použito celkem zhruba 3,5 tuny skla.

Tato instalace je velmi zajímavá a neměla by uniknout pozornosti zájemců a sběratelů umění, zvláště pak těch, kteří si oblíbili současné umění ze skla.


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram