HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram
Vavřinec Vyoral ( * 1997)


Vavřinec Vyoral je studentem na Akademii výtvarných umění v Praze. Dochází do  ateliéru SOCHA I, který aktuálně vede hostující umělkyně Maruši Sagadin. Do III. ročníku byl jeho pedagogem Lukáš Rittstein, který jak sám Vyoral říká byl pro něj velkou inspirací a pod jeho vedením se utvářel Vyoralův umělecký projev.

Vavřinec je umělcem zasvěcený klasickým i moderním sochařským technikám, které rád kombinuje. Experimentuje s tradičními materiály, které jsou pro něj zdrojem inspirace a také výzvou. Pracuje především se sádrou, kovem, dřevem, betonem, pryskyřicí, ale také s 3D tiskem a novými - moderními technologiemi. Tyto materiály pro Vavřince nejsou pouze nástroji, ale také médii, skrze která vyjadřuje svoji vizi a posouvá tak hranice mezi formou a abstrakcí.

Srdcem umělcovi tvorby je touha abstrahovat. Inspiraci čerpá ze všeho co vidí kolem sebe a ze své představivosti. Vyoralovi nejde tolik o zjevnou podobnost, jako spíše o odhalování skrytých principů, či významů. Vavřincova umělecká cesta je průzkumem podvědomí a subjektivních myšlenkových asociací. Jak sám umělec říká, pomocí subjektivity odkrývám objektivitu. Nepoddávám se konvencím. Snažím se vyjadřovat věci, které jsou za hranicí myšlení.Galerie
V případě zájmu o dílo autora nás můžete kontaktovat na telefonním čísle +420 775 236 988
nebo emailem na info@artcapital.cz
 
HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram