HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Venuše Ladislava Sutnara

4. 1. 2022 

Přední vídeňská aukční síň Dorotheum si pro milovníky moderního umění připravila aukci Moderní a současné umění, která se konala online dne 18.12. 2021. Aukce nabídla řadu děl od exkluzivních umělců, pocházejících nejen z Rakouska.

Své zastoupení na této aukci nalezli i dva čeští výtvarníci, a to Ladislav Sutnar a Bohuslav Reynek. Naši pozornost upřeme na kvaše od prvního jmenovaného umělce.

Ladislav Sutnar významný český designer, typograf a také geniální avantgardní umělec, jehož talent byl univerzální a s trochou nadsázky se mohl věnovat čemukoliv. Což se nakonec stalo, výtvarné dílo Sutnara je velmi různorodé, ale hlavní roli měl v jeho umělecké tvorbě průmyslový design. Velkou pozornost věnoval také typografii a grafickému designu, o který se začal zajímat po svém odchodu do USA v roce 1939. Ve Spojených státech patřil k zakladatelské generaci moderního grafického designu.

V 60. letech upřel Sutnar svou pozornost k malbě. Začal vytvářet velmi zajímavé a originální obrazy. Tato díla jsou umělcovou vlastní a autentickou variantou na tehdejší americký pop-art a evropské art-deco

Malířské dílo Ladislava Sutnara se na aukčním trhu objevuje poměrně málo, nedostupné jsou jeho akrylové malby, ale také jeho drobné kvaše – tempery. Komorní práce, které předcházely rozměrným akrylovým obrazům Ladislava Sutnara. Aukce nabídla tři drobné kvaše o rozměrech 22 x 11 cm, díla pocházela ze sbírky Radoslava a Elaine Sutnarových. Vyvolávací cena za každý kvaš byla aukční síní stanovena na 1.200 euro.  HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram