HOME
AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8, 
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram


Venuše v Dorotheu

30. 5. 2022

Přední vídeňská aukční síň Dorotheum si pro milovníky moderního umění připravila aukcis názvem Současné umění II, která se bude konat dne 2.6.2022. Aukce nabídne řadu děl od významných a etablovaných umělců takřka z celého světa, jako je například Andy Warhol, Horacio Garcia Rossi či Gerhard Richter.

Své zastoupení na této aukci nalezl i český umělec Ladislav Sutnar. Malířské dílo Ladislava Sutnara se na aukčním trhu objevuje poměrně zřídka, nedostupné jsou právě jeho rozměrné akrylové malby, ale také jeho drobné kvaše – tempery.


Vídeňská aukce nabídne hned dvě Sutnarovy rozměrné malby, jeho legendární a nadčasové Venuše. Obě nabízená díla pocházejí ze sbírky Radoslava a Elaine Sutnarových. Vyvolávací cena za každé dílo je aukční síní Dorotheum stanovena shodně na 30.000 Euro.


Ladislav Sutnar byl významný český designer, typograf a také geniální avantgardní umělec, jehož talent byl univerzální a s trochou nadsázky lze konstatovat, že se v umění mohl věnovat prakticky čemukoliv.  Což se nakonec také stalo, neboť výtvarné dílo Sutnara je velmi různorodé, hlavní roli v jeho umělecké tvorbě však sehrál průmyslový design. Velkou pozornost věnoval Sutnar také typografii a grafickému designu, o který sezačal zajímat zejména po svém odchodu do USA v roce 1939. Ve Spojených státech patřilk zakladatelské generaci moderního grafického designu.

V 60. letech upřel Sutnar svou pozornost k malbě. Začal vytvářet velmi zajímavé a originální obrazy. Tato díla jsou umělcovou vlastní a autentickou variantou tehdejšího amerického pop-artu a evropského art-deco. Sutnarův originální rukopis je z jeho děl patrný na první pohled.

Získat dílo Ladislava Sutnara do své sbírky je snem téměř každého sběratele moderního výtvarného umění. Dne 2. 6. 2022 k tomu bude další z nemnoha příležitostí...


HOME

AUKCE
VÝSTAVY
UMĚLCI
O NÁS
BLOG


Jungmannovo náměstí 8,
Nové Město, 110 00 Praha 1
© 2024 ART Capital Gallery s. r. o.


+420 775 236 988
info@artcapital.cz


Facebook
Instagram